Rektör Yardımcısı Demirtaş Akademik Proje Hazırlama Eğitimi Verdi

Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, online olarak akademik proje hazırlama eğitimi verdi.

Iğdır Üniversitesi Proje Danışmanlık ve Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen Akademik Proje Hazırlama Eğitimi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş tarafından verildi. 12 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşen eğitim, Covid-19 salgını nedeniyle online olarak verildi.

Prof. Dr. Demirtaş'ın proje hazırlama eğitimini izlemek için alttaki linke tıklayabilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=LOrJUnSMPqY

 

Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Proje Üretme İle İlgili Toplantı Yapıldı

Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde ulusal ve uluslararası proje üretme kapasitesini artırmak amacıyla bir toplantı yapıldı. Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın yanı sıra üniversitemizde görevli akademisyenler de katılım sağladı.  

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sulhattin Yaşar’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya, Proje Değerlendirme ve Koordinasyon Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Köksal Karadaş’ın yaptığı sunumla devam edildi. Dr. Öğr. Üyesi Karadaş; TUBİTAK, SERKA (Serhat Kalkınma Ajansı) ve diğer kurumların desteklediği projelerin çağrı başlıkları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Son olarak Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın projeler hakkında önemli bilgi vermesi ile toplantı sona erdi. 

06 Eylül 2018

 

 

 

 

 

TUBİTAK Tarafından "Ulusal Ar-Ge Destekleri" Konulu Seminer Düzenlendi

 

Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü konferans salonunda düzenlenen “Ulusal Ar-Ge Destekleri” konulu seminere konuşmacı olarak TÜBİTAK ARDEB (Araştırma Destek Programları Başkanlığı) Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Cengiz Arıcı katıldı.

Üniversitemiz öğretim üyelerinin yoğun katılım gösterdiği seminerde, Doç. Dr. Arıcı, Ulusal AR-GE Destekleri konusunda sunum yaptı. Seminerde;  TÜBİTAK ve birimlerinin ARDEB ve araştırma gruplarının tanıtımı, ARDEB kapsamında yürütülen programların (Üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektördeki kişiler tarafından sunulabilen araştırma, kariyer, öncelikli alanlar, hızlı destek, başlangıç AR-GE vb. programlarla ilgili başvuru koşulları, programın süresi ve bütçesi,  program kapsamında yapılabilecek ödeme konuları) tanıtımı yapıldı.

Seminerde son olarak ARDEB geneli ve Iğdır Üniversitesi özelinde proje istatistikleri verilmiş olup,  ayrıca proje yazma sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgilendirmeler yapıldı. 

  • 18 Ocak 2018

 

 

 

 

 

SERKA Tarafından Proje Hazırlama Eğitimi Verildi

 

Üniversitemiz akademisyenlerine Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından verilen dört günlük “Proje Hazırlama Eğitimi” sona erdi. Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü Ziraat Fakültesi toplantı salonunda verilen eğitime; akademisyenler ve SERKA Iğdır Yatırım Destek Ofisinden eğitimci Dr. Selen Sallan katıldı.

Dört günlük proje eğitiminin ilk iki gününde katılımcılara, proje hazırlanırken mantıksal çerçevenin nasıl çizilmesi gerektiği, bütçenin hazırlanması ve faaliyetlerin uygulanması sürecinde satın alma kuralları anlatılırken; eğitimin son iki gününde ise katılımcıların proje fikirleri değerlendirilerek 1 adet proje yazıldı. Eğitimde aynı zamanda SERKA proje başvurularının alındığı KAYS sistemi de detaylı olarak aktarılırken, projelerin değerlendirilmesi esnasında hakemlerin dikkat ettiği kriterlerin neler olduğu uygulamalı olarak açıklandı. KAYS sitemine girerken sıkça yapılan hatalardan da bahseden eğitimci Dr.Sallan,hedef grup seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları belirterek hedef grubun projenin amaç ve içeriğine ulaşmada önemli faktör olduğunu ifade etti.

“Proje Hazırlama Eğitimi”, proje örneklerinin yazılmasının ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

12 Ekim 2018